„Mire figyeljünk (még)?” változatai közötti eltérés

A IKSZT Kézikönyv wikiből
(Új oldal, tartalma: „{{mmkk}} A 8.4.1 és a 8.4.2 pontok tartalmaznak némi javaslatot a pályázatok összeállítását illetően. Kiemelve és kiegészítve az alábbiakat tartsuk elsőké…”)
 
(Nincs különbség)

A lap 2011. március 18., 02:56-kori változata


A 8.4.1 és a 8.4.2 pontok tartalmaznak némi javaslatot a pályázatok összeállítását illetően. Kiemelve és kiegészítve az alábbiakat tartsuk elsőként szem előtt:

  • Projekthez keressünk pályázatot és ne pályázathoz képzeljünk el projektet!
  • A szervezetünk eredeti tevékenységébe és a pályázati konstrukció céljai közé illik leendő programunk? Nyugodtan használjuk a kiírásban megfogalmazottak kulcs kifejezéseit a leírásunkban.
  • Pontosan olvassuk el és értelmezzük a pályázati dokumentációt – nem grafomániájuk miatt, hanem segítségül írnak olyan részletesen a pályázatkezelők a pályázati dokumentációkban és a mellékletekben.
  • Költségvetésünk reális, alátámasztható, a szükségleteknek megfelel?
  • Konkrétumokat, nem csodálatosan megfogalmazott körmondatokat írtunk le? Ne sírjunk az anyagban!
  • A pályázatnak legyen határozott vezérfonala: a bírálók számára is legyen egyértelmű, hogy mit, miért csinálunk majd! (Fontos, hogy ezt ne csupán leírjuk, hanem projektünket a valóságban is azzal a szemlélettel tervezzük és valósítsuk meg, hogy nem lehet "értelmetlen" tevékenység, azaz minden program és minden módszertan a pályázat céljait kell, hogy szolgálja.)
  • A pályázatban leírtak legyenek koherensek egymással (adatlap – szükségletfelmérés – költségvetés – Gantt-diagram információi)?
  • A leírt formai követelményeket maximálisan teljesítettük?

Ha a fentiekre odafigyelünk és nem kapkodva, hanem körültekintően írjuk meg a pályázatunkat, bizonyára sikert érhetünk el a munkánkkal. Fontos azonban, hogy nem minden pályázat nyertes, többségében az igényelt összegek többszörösen meghaladják a kiíró rendelkezésére álló keretösszegeket! Ha a támogatási kérelmeink fele jár eredménnyel, akkor már jól dolgoztunk! Ne keseredjünk el egy-egy kudarc esetén, hanem értékeljünk és keressük a következő lehetőségeket!