„Gyakorlati, módszertani segédlet” változatai közötti eltérés
MaXX (vitalap | szerkesztései) (Új oldal, tartalma: „{{mmkk}} Módszertani kézikönyvünk apropója az előbbiekben említett kormányzati program. Haszonnal forgatható tehát az integrált közösségi és szolgáltató …”) |
MaXX (vitalap | szerkesztései) |
||
1. sor: | 1. sor: | ||
{{mmkk}} | {{mmkk}} | ||
+ | {{mszmvak}} | ||
Módszertani kézikönyvünk apropója az előbbiekben említett kormányzati program. Haszonnal forgatható tehát az integrált közösségi és szolgáltató terek tartalommal való megtöltésének tervezésekor, a működés során felmerülő kérdések megválaszolásakor, s az elszámolások, beszámolók összeállítása során is. Kézikönyvünk összeállítás során azonban a vidékfejlesztési intézkedés adta kereteknél szélesebb spektrum bemutatására törekedtünk, így az egyes fejezetek olyan feladatokról, szolgáltatásokról, helyiségekről, eszközöktől is szót ejtenek, amelyek megvalósítására, kialakítására, beszerzésére egyéb támogatási programok biztosítanak (csak) lehetőséget. A szélesebb spektrummal az IKSZT-kben rejlő számtalan lehetőség bemutatása volt a célunk: az integrált közösségi és szolgáltató terek kialakítása ugyanis nem egy egyszeri beruházás – bár kétségtelen, hogy az a kormányzati program leginkább kézzelfogható eleme – hanem egy hosszú távú szolgáltatás- és közösségfejlesztési program, amely egy-egy település társadalmi-gazdasági fejlesztésének alapját, kiindulópontját is jelentheti. | Módszertani kézikönyvünk apropója az előbbiekben említett kormányzati program. Haszonnal forgatható tehát az integrált közösségi és szolgáltató terek tartalommal való megtöltésének tervezésekor, a működés során felmerülő kérdések megválaszolásakor, s az elszámolások, beszámolók összeállítása során is. Kézikönyvünk összeállítás során azonban a vidékfejlesztési intézkedés adta kereteknél szélesebb spektrum bemutatására törekedtünk, így az egyes fejezetek olyan feladatokról, szolgáltatásokról, helyiségekről, eszközöktől is szót ejtenek, amelyek megvalósítására, kialakítására, beszerzésére egyéb támogatási programok biztosítanak (csak) lehetőséget. A szélesebb spektrummal az IKSZT-kben rejlő számtalan lehetőség bemutatása volt a célunk: az integrált közösségi és szolgáltató terek kialakítása ugyanis nem egy egyszeri beruházás – bár kétségtelen, hogy az a kormányzati program leginkább kézzelfogható eleme – hanem egy hosszú távú szolgáltatás- és közösségfejlesztési program, amely egy-egy település társadalmi-gazdasági fejlesztésének alapját, kiindulópontját is jelentheti. |
A lap jelenlegi, 2011. március 18., 04:57-kori változata
- Integrált közösségi és szolgáltató tér – a közösségi házak új modellje
- Miről szól, mire való a kézikönyv?
- Az IKSZT típusú közösségi ház
- Hogyan kezdjük? – Az IKSZT típusú közösségi ház tervezése
- Az IKSZT típusú közösségi ház működtetése
- Térszerkezet és infrastruktúra az IKSZT típusú közösségi házban
- „Ház körüli munka” – Útmutatás a közösségi munka és a közösségi ház fejlesztéséhez
- Mellékletek, szakmai segédletek
- A szerzőkről
Módszertani kézikönyvünk apropója az előbbiekben említett kormányzati program. Haszonnal forgatható tehát az integrált közösségi és szolgáltató terek tartalommal való megtöltésének tervezésekor, a működés során felmerülő kérdések megválaszolásakor, s az elszámolások, beszámolók összeállítása során is. Kézikönyvünk összeállítás során azonban a vidékfejlesztési intézkedés adta kereteknél szélesebb spektrum bemutatására törekedtünk, így az egyes fejezetek olyan feladatokról, szolgáltatásokról, helyiségekről, eszközöktől is szót ejtenek, amelyek megvalósítására, kialakítására, beszerzésére egyéb támogatási programok biztosítanak (csak) lehetőséget. A szélesebb spektrummal az IKSZT-kben rejlő számtalan lehetőség bemutatása volt a célunk: az integrált közösségi és szolgáltató terek kialakítása ugyanis nem egy egyszeri beruházás – bár kétségtelen, hogy az a kormányzati program leginkább kézzelfogható eleme – hanem egy hosszú távú szolgáltatás- és közösségfejlesztési program, amely egy-egy település társadalmi-gazdasági fejlesztésének alapját, kiindulópontját is jelentheti.
Kézikönyvünket tehát egyrészt azoknak ajánljuk, akik érdeklődnek a közösségi házak integrált közösségi és szolgáltató tér típusú modellje iránt. Érdeklődnek, mert szeretnék, ha településük művelődési intézménye még jobban, gazdagabb kínálattal, a helyi igényekhez jobban igazodva működne. Leginkább azonban azoknak ajánljuk, akik az IKSZT cím elnyerése és a kapcsolódó beruházási program lebonyolítása után vágnak bele az intézmény működtetésébe, tevékenységének rövidebb és hosszabb távú tervezésébe.
Kézikönyvünk olvasható fejezetenként, fel-felütve, de olvasható egyben is. A fejezetenként való elolvasás bizonyára elégséges abban az esetben, ha már régóta működik településünkön olyan közösségi tér, amely életünk szerves része, amelyet számosan látogatnak. A településünk mindennapjaiban kevésbé jelen lévő, a lehetőségekhez mérten nem eléggé kihasznált vagy éppen teljes mértékben új közösségi és szolgáltató tér kialakítása esetében azonban javasoljuk kézikönyvünk minden fejezetének elolvasását.